Tatlı İsteğini Kesmenin Yolları nelerdir?

Tatlı ihtiyacımızı gidermek mahsum ve ihtiyaç olarak görünse de oldukça tehlike yaratacak ve sağlığımızı tehdit edecek kadar zarar vericidir. Sigar, alkol kadar tehlikeli boyutları vardır. tatlı krizleri çoğumuzun başına gelmiştir ve kendimizi çikolata, tatlılar içinde bulmuşuzdur. Ardın da bizi bekleyen tehlikeleri düşünmeden sağlık uzmanları tatlı istediği kesen bazı yiyecek ve içeklerin olduğunu onları tüketerek tatlı yeme isteğinizin kalmayacağını söylemektedir.
Meyve tüketin özellikle tatlı olan meyveleri bolca yeğin elma, incir, üzüm, portakal, kiraz, muz, portakal, mandalina bunların için de ki doğal şeker tatlı yeme isteğinizi ortadan kaldıracaktır.

Ballı süt günde iki bardak ballı süt içebilirsiniz bir bardak süte bir tatlı kaşığı bal ilave ederek için bunu sabah ve akşam yapabilirsiniz oldukça yararı olan bal ile süt şeker ihtiyacınızı doğal yoldan temin edecektir.
Sebze tüketin bolca sebze tüketin hem salatlarını hem de haşlama olarak bide çorbalarınıza bolca sebze koyun sebze doğal yoldan tatlı istediğinizi kesecektir. Sağlığınız için de sebze tüketimine ağırlık verin
Kuru incir, kuru üzüm, kayısı, ceviz, badem bunları günde birkaç tane olsa bile tüketin içinde doğal tatlandırıcılar vardır ve kan yapıcıdırlar. Ceviz ve bademin için de doğal yağlar bulunmaktadır.

Pekmez, günde iki yemek kaşığı pekmez de tatlı krizlerini önlemektedir pekmezin birçok yararı da vardır. güne iki kaşık pekmez içerek başlayın ve gün için de tatlı yeme istediğinizin azaldığını göreceksiniz.
Sütlü hafif tatlılar, hafta da bir defa fazla olmamak şartıyla sütlü tatlılar tüketebilirsiniz içine bal, pekmez, tatlı meyveler ve kuru incir bolca katın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.