Sivilce İzleri Geçmiyor mu? Sivilce izini geçirme yöntemi - Sağlık Köşesi

Sivilce İzleri Geçmiyor mu? Sivilce izini geçirme yöntemi

Sivilce İzleri Bir Türlü Geçmiyor Mu?

Özellikle ergenlik döneminin baş belası diyebileceğimiz sivilceler birçok insanın önemli sorunları arasında yer alıyor. Üstelik daha sinir bozucu olan durum, iyileşme sonrasında sivilce izleri kalması ile yaşanıyor ki esas büyük sorun burada başlıyor. Ergenlikten başlayan ve bazı insanlarda yetişkinliğe ulaştıktan sonra da devam eden bu yaygın problemi dilerseniz birlikte mercek altına alalım.

Sivilce Neden Olur?

Görselliğe verilen önemin en yoğun olduğu dönem yani; 13-18 yaş arası ergenlik dönemi vücudun hormonal dengesinin bir bakıma alt üst olduğu çağlardır. Bu yüksek hormonal aktivite içerisinde sivilcelerin estetik görselliği yansıtan yüz bölgesinde özellikle elmacık kemiğinin altından başlayarak yanak bölgesinde yoğunlaştığı görülür. Uç kısmı beyaz, altındaki iltihaptan dolayı kabarık ve etrafı kırmızı lekelerle çevrilmiş bu görüntü sivilce sayısındaki artışla birlikte kişiyi giderek çok daha fazla rahatsız etmeye başlar ve tam bu noktada sivilce neden olur? Sorularına yanıt aranmaya başlanır. Şimdi dilerseniz sizleri bekletmeden sivilcenin çıkış nedenlerine değinelim;

  • Cildin yağ dengesindeki bozulmalar
  • Bakterilerin yol açtığı enfeksiyonlar
  • Ölü cilt hücrelerinin birikmesi
  • Gibi nedenlerden biri veya bir kaçının ortaya çıkması sivilce oluşumunun dayanak noktasını oluşturmaktadır.

Sivilce İzleri Tedavisi için Lekomed Krem

Elbette sivilce izleri için piyasada pek çok krem veya maske bulmak mümkündür. Ancak kullanacağınız ürünün hiçbir şekilde insan sağlığına olumsuz etki yapmaması ve içeriğindeki etken maddelerin cildinize zarar vermeyecek maddeler olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor. Bu nedenle içerisinde civa ya da paraben gibi tahriş edici maddeler bulunmayan Lekomed kremi denemenizi öneriyoruz. Çünkü Lekomed kremin içeriğindeki etken maddeler cildin soyularak tedavi edilmesi prensibine asla dayanmaz ve direk bölgenin iyileşmesine odaklanan bir yapıda formüle edilmiştir. Ayrıca uluslararası standartlara uygun üretilen Lekomed içeriğinde hiçbir kanserojen madde ihtiva etmez.

Yoğun etkili formülü ile Lekomed kremi Sivilce sorunlarının dışında; vücudun farklı bölgelerinde ortaya çıkan cilt lekelerinin giderilmesi için rahatlıkla kullanılabilirsiniz. Belirlenen kurallar çerçevesinde kullandığınızda ışıl ışıl bir cilde sahip olmanın hızlı ve kesin çözümlerini bulabileceğiniz Lekomed kremin klinik deneylerde hiçbir yan etkisinin bulunmadığını da ayrıca hatırlatmış olalım. Sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir