Kepek Problemine Çözüm Önerileri nelerdir? - Sağlık Köşesi

Kepek Problemine Çözüm Önerileri nelerdir?

KEPEK PROBLEMİNE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Kepek sorunu saç derisi problemlerin de biri ve en önemli sorundur hem erkekler de hem de kadınlar da bu problem sıklıkla yaşanmaktadır. Kepek sorunu fiziksel olarak verdiği olumsuz görüntü haricin de kişinin kafa derisinin kaşınması sürekli ve pul pul derinin dökülmesi gibi sorunlar da yaratır. Bu problemleri ortadan kaldırmak için yapmanız gereken basit bitkisel çözüm önerileriyle kepek sorunuz da kısa zaman için de kurtulabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

Duş alımını aza indirin haftada 2-3 defa yeterli olabilmektedir çok alınan duş sayısı artıkça saç derisi kurumakta kuruyan saç derisi kepeklenmeye başlamaktadır.

Uzmanlar saç dersinin yağa ihtiyacı olduğunu söylemektedirler.
Gece yatmadan önce saçlarınızı tarayın uygun bir saç fırçasıyla saçların taranması kepeklenme sorununu azaltmaktadır. Saç derisinin hava almaya ihtiyacı vardır.

Saçlarınızı atkuyruğu ve sürekli topuz yapmayın saçlarınızı arada açık bırakın.
Günde 2,5 litre su içmeye çalışın saç ve saç derisinin suya ihtiyacı vardır.
Zeytinyağı maskesi, yapmanız gereken 3 yemek kaşığı zeytin yağını saç derinize uygulamak olacak uygulamadan sonra birkaç dakika masaj yapın zeytinyağının iyice deriye nüfus etmesini sağlayın. 1 saat saç derinizde uygulamayı bırakın ardın da şampuanla yıkayın. Haftada iki defa bunu yapın ve 4-6 uygulamaya kadar devam edin. Mükemmel sonucu kısa zaman da göreceksiniz.
Limon suyu, bolca vitamin bulunan limon da tüm cilt sorunlarınız için de istediğiniz sonucu verir. Yarım limonun suyunu parmak uçlarınızla saç derinize uygulayın 30 dakika kadar bekleyin ardında duş alın bunu haftada iki defa yapın 4 uygulama yeterli olacaktır. Oluşan kepeği alır ve pullanma ya son verir. saç derinizdeki kaşıntı sorunu da ortadan kaldırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir