İstanbul Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dünyada ve ülkemizde en popüler operasyonlardan biri olan burun estetiği ameliyatlarıyla birlikte, burun boyutu, yüzdeki durumu ve şekli tamamen değiştirilebiliyor ve yeni bir görünüme bürünebiliyor. Sadece estetik amaçlı olmamak koşuluyla solunum problemleri ve burun etleri gibi problemlerde estetikle birlikte düzeltilebiliyor. Ancak ameliyat süresi ve sonrasını dikkatli geçirmek ve doktorunuzu iyi seçmek gibi parametrelerle en iyi sonuçları elde etmeniz gerekiyor.

Burun Estetiği 18 yaşından sonra mı yaptırılmalı?

Yüz estetiğinin en önemli faktörlerinden biri olan burun, güzelliğin ve belirgin bir yüz hattının en büyük imaj kaynağıdır. Burun estetiğindeki ufak bir problem yüzün imajını tamamen olumsuz etkiler. Bu yüzden ameliyat olmaya karar vermeden önce sebebi belirlenmeli, eğer sağlık problemlerinden dolayı ise 18 yaşa kadar beklenmeden çözüme kavuşturulmalıdır. Eğer estetik kaygısı sebebiyle ile kapalı burun estetiği olunacak ise burun gelişiminin tamamlanması için 18 yaşını doldurmayı beklemek gerekir.

Deneyimli Uzmanlara Başvurulmalıdır

Estetik, tamamen uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Bu yüzden doktor seçiminizde deneyimli uzmanlara danışarak kendinizi profesyonel ellere emanet etmenizi tavsiye ediyoruz. Burun estetiği, açık ya da kapalı yöntemle iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Kapalı burun ameliyatında kesim işlemleri burun içinden yapılıyor. Revizyon rinoplasti ise daha önce yapılan bir burun operasyonuna sonrasında düzeltmeler yaparak fonsiyonel ya da görüntüsel problemleri çözme ameliyatıdır. Uzmanlar sayesinde tüm detayları ölçerek, ameliyatın türüne ve operasyonun büyüklüğüne karar verilebilir.

Burun Estetiği Operasyonu Detayları Nelerdir?

Size ve burnunuzun gerektirdiği müdahaleye göre hangi tekniğin uygulanması gerektiğini belirleyen uzman doktor, operasyonun tekniğine göre ön hazırlıkları size aktarmaktadır. Genel anestezi olarak yapılan operasyon, bir ya da üç saat arasında sürmekte ve ameliyat sonrasında ise iki üç gün tamponla desteklenebilmektedir. Burun estetik şeklini ve düzenini kontrol etmek amaçlı özel bantlarla ve plastik atel ile altı-sekiz gün arasında bir destekleme gerekebilir. Morluk ve şişlik olma durumunda ise kişi, üç ve yedi gün arasında tamamen bu durumlardan kurtulmaktadır. Operasyon geçiren kişi bir-üç gün içinde taburcu olarak normal hayatına devam edebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.