Diyette kalori ve suyun önemi, Yemek öğün sayısı nasıl olmalıdır?

Kaloriyi önemsemeyin: Doğru besinin tüketilmesi kadar besinin, hangi saatte yendiği., bu besinin ne kadar tüketildiği hangi sıklıkta yendiği ve bu besinle birlikte başka hangi gıdanın tüketildiğide tüketildiği önemli. Eğer bunlara dikkat ederseniz yediğiniz besinin kalorili olmasının bir onemi kalmaz.

Çok su tüketin: Su vücudumuz için hersey demektir. Vücudunuz pek çok güzel sey yapmak mumkun. Çok sağlıklı beslenebilirsiniz, ama eğer yeterli miktarda su içmiyorsanız bu sağlıklı beslenme hiçbir işe varamaz ve vücudunuzdan tam performans alamazsınız. Çünkü yüzde 70’i su ile çalışan bir mekanizmamız var ve su olmazsa olmasımız .meknizma susuz çalızmaz.

Öğlen menusun de et akşam menusun de sebze tüketin: vücudumuz gunun temposu içerisinde aksam ettiğinde zaten yorgun düşer.Akşama doğru yorulan vücudunuzu bir de ağır besinlerle yormamak verilecek en doğru karardır.

Öğün sayınızı çoğaltın: öğünlerde vücuda birden yüklenmeyin bunun yerine sağlığınız kan şekeri dengeniz ve de metabolizma hızınız için öğünlerinizi bölerek sayıca artırıp çoğaltın. Böylece basta mideniz olmak üzere organlarınızıda yormamış olursunuz. Kahvaltı veya öğle yemeklerinde ana menüden 2-3 saat sonra ara öğun kuruyemiş tüketin, daha zamanla daha faydalı olduğunu göreceksiniz.

Haftada en az 4 5saat yürümeye çalısın. Hareketsiz kalan bir vücut zamanla hantallaşır. Yediklerinizi eritemesseniz kilo yapıcaktır. Yürüyüşün faydasını söylemeye gerek vok sanırım. Egzersiz yaparken egzersizleri 1 gun yapıp bir gun dinlene seklinde yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.